O FESTIWALU

ofestiwalu

ImproFest to jeden z pierwszych w Polsce festiwali, na którym prezentują się najstarsze i najlepsze grupy improwizatorów z całego kraju i z zagranicy. Podczas każdego z występów spektakle, skecze, piosenki tworzone są spontanicznie, w oparciu o ustalone zasady i sugestie widowni. Żaden inny spektakl nie daje widzom takiej władzy nad wykonawcami i nie gwarantuje takiej zabawy, jak improwizacja.

Dziewiątą edycję festiwalu ImproFest uświetnią teatry improwizacyjne z całej Polski. Gośćmi specjalnymi będzie amerykański improwizowany musical Baby Wants Candy! Przez wielu uznawany za najlepszy na świecie! W ramach tej edycji ImproFestu planowane są różnorodne projekty sceniczne – improwizowane spektakle po angielsku, spektakle w trzech językach, spektakl dla jednego widza, wieczory open improv (podczas których, każdy z widzów może spróbować swoich sił na scenie), muzyczne improwizacje, a także liczne warsztaty improwizacji scenicznej.

Podczas ośmiu poprzednich edycji, widzowie mogli zobaczyć na scenie członków formacji kabaretowych, takich jak: Kabaret Moralnego Niepokoju, Hrabi, Limo, Jurki, Łowcy.B, jak również znanych i cenionych solistów oraz aktorów – wśród nich, znaleźli się m.in.: Szymon Majewski, Grzegorz Halama, Mariusz Kałamaga, Adam Grzanka, Abelard Giza, Tomasz Jachimek, Katarzyna Piasecka, Magdalena Stużyńska, Aneta Zając.

Gorąco przyjętymi gośćmi specjalnymi poprzednich edycji festiwalu były zagraniczne zespoły: brytyjskie teatry improwizacyjne – Mischief Improvised Comedy Theatre oraz Racing Minds, gwiazdy czeskiej sceny improwizacyjnej – Czech Impro All Stars, szwajcarski duet Simone Schwegler i Gerald Weber, jak również IGLU Theatre ze Słowenii. W Krakowie gościli również znakomici improwizatorzy: Jim Libby (USA/Austria), Rod Ben Zeev (USA/Izrael) oraz Neil Curran (Irlandia), Charlotte Gittins, Andrew Hunter Murray, Heather Urquhart, Jules Munns (Anglia) oraz legendy improwizacji – Susan Messing, Rachael Mason, David Razowsky, Jonathan Pitts z USA.

Festiwalowe wydarzenia z programu głównego, odbywać się będą w krakowskim Klubie STUDIO
w dniach 8-10 listopada 2019 r.

Organizatorami Festiwalu są: Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA oraz Grupa AD HOC.
Zapraszamy serdecznie!

fb: ImproFest

—————————————————

7 powodów dla których warto przyjść na ImproFest

1. Pragniesz rozrywki na wysokim poziomie? Dobrze trafiłeś!

W dziewiątej edycji ImproFestu, wezmą udział najbardziej doświadczone grupy improwizacyjne w Polsce, m.in. AD HOC (Kraków), Hofesinka (Warszawa), Improkracja (Wrocław), Klub Komediowy (Warszawa) i inni. 

2. Masz jedyną i niepowtarzalną okazję zobaczyć skecze tworzone na bieżąco.

Będziesz zaskoczony, ile zabawnych skeczy i monologów powstaje dzięki kreatywności artystów kabaretowych. Całe show powstaje na bieżąco, na podstawie sugestii widowni. Wcześniej są przygotowywane jedynie formy scenek oraz ich zasady.

3. Sam możesz zasugerować, co ma dziać się na scenie.

Lubisz angażować się w powstawanie show? Jesteś kreatywny i potrafisz podsunąć artystom zabawne sugestie? Śmiało zgłaszaj swoje propozycje w każdej z gier. Atutem ImproFestu jest mocna interakcja artystów z publicznością.

4. Jest to także świetna zabawa dla tych, którzy znają język polski, angielski lub niemiecki.

Masz znajomych z Erasmusa? Odwiedzają Cię znajomi z zagranicy? Pokaż im kulturalną stronę miasta! A może chcesz sprawdzić swoje językowe umiejętności? ImproFest uświetnią znakomici artyści – prawdziwe gwiazdy światowego impro: gośćmi specjalnymi będzie amerykański improwizowany musical Baby Wants Candy! Przez wielu uznawany za najlepszy na świecie!. Odbędzie się także przedstawienie w trzech językach (polskim, niemieckim i angielskim).

5. Jesteś zachwycony improwizacją? Chcesz spróbować swoich sił? Zapraszamy na warsztaty!

Jeśli już wiesz, na czym polegają improwizacje sceniczne i chciałbyś spróbować swoich sił lub zwyczajnie doładować swoją energię i zwiększyć kreatywność, zapraszamy serdecznie na warsztaty improwizacji lub wieczory open improv.

6. Jeśli chcesz być VIPem – możesz zamówić Koncert dla Jednego Widza.

Jesteś wielkim fanem improwizacji? A może znasz kogoś, kto kocha impro i chciałbyś zrobić mu niespodziankę? Artyści festiwalu zorganizują specjalnie TYLKO dla Ciebie improwizowany koncert! Będziesz jedynym widzem! Kameralna atmosfera gwarantuje niepowtarzalne przeżycia.

7. Masz szansę bliższego poznania artystów. 

Zobacz ich z zupełnie innej strony! ImproFest daje Ci możliwość obcowania z artystami w kameralnej atmosferze i zobaczenia ich improwizacji jeden, jedyny raz. Wiemy, że na ImproFeście nieraz popłakałeś się ze śmiechu i chciałbyś zobaczyć jakiś skecz ponownie lub udostępnić go na facebooku. Przykro nam, ale to, co dzieje się podczas Festiwalu jest jednorazowe i niepowtarzalne. Dlatego najlepiej przyjść z gromadką znajomych, a potem wspominać skecze jeszcze raz we własnym gronie.