O FESTIWALU

ofestiwalu

ImproFest to krakowskie święto improwizacji. Znakomity festiwal, którego już siódma edycja odbędzie się w listopadzie, to doskonała okazja, by zobaczyć na scenie najlepszych specjalistów tego gatunku, zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Co wyróżnia ten festiwal?

Nie sposób przewidzieć, co wydarzy się na scenie! Wszystko – spektakle, piosenki, krótsze i dłuższe formy kabaretowo-teatralne – będzie całkowicie improwizowane, tworzone na gorąco, na żywo, na życzenie widowni.

Nie ma obaw – improwizacja nie oznacza braku przygotowania. Na scenie pojawią się artyści od lat zajmujący się tym rodzajem sztuki; zarówno grupy z Polski (m.in. AD HOC z Krakowa, Klancyk z Warszawy, Improkracja z Wrocławia jak i z zagranicy (Susan Messing i Rachael Mason (USA) oraz brytyjski duet – Charlotte Gittins, Andrew Hunter Murray). Festiwal daje widzom niepowtarzalną okazję zobaczenia jak improwizacja rozwija się u nas i w innych krajach, porównania pomysłów, scenicznych rozwiązań i umiejętności!

ImproFest jest doskonałą propozycją na jesienne wieczory zarówno dla fanów gatunku, jak i dla wszystkich tych, którzy do tej pory się z nim nie zetknęli, ale chętnie bywają w teatrze lub na występach kabaretowych. Warto zobaczyć taką alternatywę!

Siódma edycja ImproFestu odbędzie się w krakowskim Klubie Studio i w klubach na terenie miasta.

Organizatorzy zadbali o różnorodność nie tylko miejsc, ale i programu: widzowie mogą wybierać wśród spektakli złożonych z dłuższych lub krótszych form improwizowanych, spektakli muzycznych, przedstawień granych po polsku i angielsku (a nawet w trzech różnych językach), wieczorów open improv, gdzie każdy może spróbować swych sił na scenie, oraz warsztatów. Organizatorami Festiwalu są: Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA oraz Grupa AD HOC.

Podczas sześciu poprzednich edycji festiwalu nasi widzowie mogli zobaczyć członków formacji kabaretowych takich jak: Kabaret Moralnego Niepokoju, Hrabi, Limo, Jurki, Łowcy.B, znanych i cenionych solistów m.in. Szymon Majewski, Grzegorz Halama, Mariusz Kałamaga, Adam Grzanka, Abelard Giza, Tomasz Jachimek, Katarzyna Piasecka, aktorów m.in. Maciej Stuhr, Magdalena Stużyńska, Aneta Zając oraz muzyków z wielu polskich formacji. Gorąco przyjętymi gośćmi specjalnymi poprzednich edycji festiwalu były zagraniczne zespoły: brytyjskie teatry improwizacyjne – Mischief Improvised Comedy Theatre oraz Racing Minds, gwiazdy czeskiej sceny improwizacyjnej- Czech Impro All Stars, szwajcarski duet Simone Schwegler i Gerald Weber, IGLU Theatre (Słowenia). Gośćmi specjalnymi VI-tej edycji byli znakomici improwizatorzy – Jim Libby (USA/ Austria, Rod Ben Zeev (USA/ Izrael), oraz Neil Curran (Irlandia).

Zapraszamy serdecznie!