O FESTIWALU

ofestiwalu

ImproFest to krakowskie święto improwizacji. Znakomity festiwal, którego już ósma edycja odbędzie się w listopadzie, to doskonała okazja, by zobaczyć na scenie najlepszych specjalistów tego gatunku, zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Co wyróżnia ten festiwal?

Nie sposób przewidzieć, co wydarzy się na scenie! Wszystko – spektakle, piosenki, krótsze i dłuższe formy kabaretowo-teatralne – będzie całkowicie improwizowane, tworzone na gorąco, na żywo, na życzenie widowni.

Nie ma obaw – improwizacja nie oznacza braku przygotowania. Na scenie pojawią się artyści od lat zajmujący się tym rodzajem sztuki; zarówno grupy z Polski, m.in.: AD HOC z Krakowa, Klancyk z Warszawy, Improkracja z Wrocławia, jak i z zagranicy: David Razowsky i Jonathan Pitts (USA) oraz brytyjski duet Heather Urquhart Jules Munns. Festiwal daje widzom niepowtarzalną okazję zobaczenia, jak improwizacja rozwija się u nas i w innych krajach, porównania pomysłów, scenicznych rozwiązań i umiejętności!

ImproFest jest doskonałą propozycją na jesienne wieczory zarówno dla fanów gatunku, jak i dla wszystkich tych, którzy do tej pory się z nim nie zetknęli, ale chętnie bywają w teatrze lub na występach kabaretowych. Warto zobaczyć taką alternatywę!

Festiwalowe wydarzenia z programu głównego, odbywać się będą w krakowskim Klubie Studio, a wydarzenia towarzyszące odbędą się w klubach Gwarek, Zaścianek i Żaczek,

Organizatorzy zadbali o różnorodność nie tylko miejsc, ale i programu: widzowie mogą wybierać wśród spektakli złożonych z dłuższych lub krótszych form improwizowanych, spektakli muzycznych, przedstawień granych po polsku i angielsku (a nawet w trzech różnych językach), wieczorów open improv, gdzie każdy może spróbować swych sił na scenie, oraz warsztatów.

Organizatorami Festiwalu są: Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA oraz Grupa AD HOC.
Zapraszamy serdecznie!