FOLIE À DEUX

FOLIE À DEUX

Folie à Deux 

Folie à Deux to mroczne i eleganckie show komediowe stworzone przez jednych z najbardziej błyskotliwych brytyjskich improwizatorów. Dwójka ta – gwiazdy grupy Austentatious – zaczynają od wariacji na temat słowa otrzymanego od publiczności, by następnie zanurzyć się w pędzącym nurcie dowcipnej i elektryzującej gry słów, pełnej ciekawych postaci i historii.   

Spektakl jest szaloną podróżą w nieznane, pełną intryg i zaskakujących zwrotów akcji. Spodziewajcie się błyskotliwych głupstw, dużej dawki ostrych żartów i mocnej chemii na scenie. Nie spodziewajcie się scenariusza.  

Obsada: 

Andrew Hunter Murray i Charlotte Gittins to jedni z najbardziej błyskotliwych brytyjskich improwizatorów. Obydwoje są członkami nagrodzonej Chortle Award grupy Austentatious („cudownie zagrane” ★★★★★ the times), występowali w Wielkiej Brytanii, Europie i Stanach Zjednoczonych, ostatnio można ich usłyszeć w programie Austentatious w BBC Radio 4.  

Andrew jest jedną z gwiazd programu No Such Thing As The News w BBC 2, a jego debiutancki spektakl solowy Round One stał się hitem na festiwalach Fringe w Edynburgu i w londyńskim Soho Theatre. Współprowadzi nagrodzony nagrodą QI podcast No Such Thing As A Fish oraz pracuje nad gorąco wyczekiwaną książką, korespondującą z jego show. Występuje w bardzo dobrze przyjmowanym przez krytykę Page94: The Private Eye Podcast, pojawiał się też gościnnie w Literary Death Match, Museum of Curiosity Live i Only Connect w BBC 2. 

Charlotte jest aktorką, pisarką i twórczynią filmów dokumentalnych dla BBC. Podczas tegorocznego festiwalu Fringe w Edynburgu zaprezentowała swój debiutancki solowy show Mirror Image, występuje także i improwizuje w blasku świec w Shakespeare Globe. W tym roku była również gościem wielu ważnych festiwali improwizacji na całym świecie. Na co dzień należy do obsady Grand Theft Impro, a do jej ostatnich gościnnych występów należą między innymi Almost Ibsen, This Is Your Trial i Suki Webster’s Guest Speaker w Det Andre Teatret.  

Opinie o FOLIE À DEUX: 

★★★★★ Chemia między nimi jest po prostu niesamowita, zmysł komiczny – nieskazitelny… To impro w najlepszej formie.” – broadwaybaby 

★★★★ Publiczność zamurowananiesamowity spektakl– edinburgh festivals magazine 

★★★★ „czysta przyjemność, śmiech nie ustaje” – the guardian 

★★★★★ „Jedno z najbardziej imponujących show na Fringe – steve bennett, chortle